Ta strona używa Plików "Cookies". Korzystając z naszego serwisu wyrażasz zgodę na używanie Plików "Cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Informacja

ZIOŁA JEDNORODNE FIX Jest 11 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 11 elementów
  • Napary z liści szałwii działają antyseptycznie i ściągająco, obniżają potliwość i laktację. Znajdują zastosowanie w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, trudno gojących się ranach i oparzeniach, w celu obniżenia potliwości (np. w nocnych potach u gruźlików) i laktacji. Surowcem zielarskim są liście i ulistnione wierzchołki pędów zawierające olejki...

  • Napar z ziela skrzypu jest stosowany tradycyjnie jako środek moczopędny, w infekcjach dróg moczowych, łagodnych stanach zapalnych oraz w kamicy moczowej o niewielkim nasileniu.

  • Doustnie: napar stosuje się jako środek przeciwskurczowy, wiatropędny i przeciwzapalny łagodzący objawy w dolegliwościach żołądkowo jelitowych. Zewnętrznie: jako środek przeciwzapalny w łagodnych stanach zapalnych skóry i błon śluzowych do płukania jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę.

  • Z uwagi na ściągające i przeciwzapalne działanie składników tego surowca lek stosuje się w biegunkach, zaburzeniach trawiennych spowodowanych nieżytem jelit i w nieznacznych krwawieniach tego układu.

  • Liść mięty stosuje się najczęściej w zaburzeniach trawienia, skurczach żołądka, kolce jelitowej, braku łaknienia, chorobach wątroby i dróg żółciowych jako środek rozkurczający, wiatropędny, wzmagający wydzielanie soku żołądkowego i żółci.

  • Tradycyjnie stosuje się w stanach napięcia nerwowego i niepokoju. Wspomagająco w łagodnych stanach skurczowych w obrębie przewodu pokarmowego. Skuteczność produktu w podanych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

  • Napar z kwiatostanu lipy jest stosowany tradycyjnie jako środek napotny w przeziębieniach, w chorobach przewodu pokarmowego i wątroby jako pomocniczy środek pobudzający wydzielanie soku żołądkowego i żółci, w stanach napięcia jako środek łagodnie uspokajający.

  • Koper włoski stosuje się w dolegliwościach trawiennych, kurczowych dolegliwościach żołądka i jelit, uczuciu pełności i wzdęciach jako środek rozkurczający. W nieżytach dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.

  • Zioła stosuje się przy zmniejszonym wydzielaniu żółci i soków trawiennych, osłabieniu procesów trawiennych, przy wzdęciach, W łagodnych zaburzeniach nastroju typu depresyjnego. Pobudza wydzielanie żółci i soków trawiennych. Ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Pokazuje 1 - 9 z 11 elementów