Olejek Melisowy (Melissa Officinalis Oil) działa uspokajająco, łagodzi napięcia nerwowe, ataki histerii, trudności w zasypianiu. Olejek skutecznie łagodzi bóle menstruacyjne oraz bóle głowy. Stosowany jest w masażach, inhalacjach oraz do kąpieli.
Olejek mandarynkowy działa uspokajająco, usuwa napięcie i stany nerwowe. Pomaga w łagodzeniu objawów nadaktywnośći i kapryśności u dzieci. Zalecany do zwalczania objawów napięcia nerwowego, depresji, bezsenności. Działa uspokajająco i relaksująco. Doskonale działa na układ trawienny, posiada również działanie odtruwające. Stosuje się także do likwidacji...
Substancje aktywne zawarte w olejku wykazują właściwości silnie odkażające, przeciwgnilne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwropne, odwaniające, przeciwzapalne oraz przeciwtrądzikowe. Początkowo wywołują lekkie pieczenie skóry, potem jednak ten objaw zanika.
Olejek Jodłowy łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych, działa antyseptycznie oraz wykazuje działanie relaksujące.
Olejek jałowcowy stosuje się tradycyjnie przy rekonwalescencji i osłabieniu odporności organizmu, skutecznie łagodzi objawy infekcji górnych dróg oddechowych.
Olejek Grapefruitowy stosuje się tradycyjnie w stanach deprezyjnych, przy migrenach, nerwobólach. Uważa się, że olejek może być pomocny w terapii odwykowej przy narkomanii, ze względu na jego właściwości odwadniające, stosuje się do zwalczania cellulitu i otyłości (masaż, kąpiel).
Olejek geraniowy ma działanie antydepresyjne i antyseptyczne. Stosuje się go również do pielęgnacji skóry zarówno nadmiernie suchej jak i nadmiernie tłustej. Polecany jest także w zwalczaniu cellulitis (kąpiele, masaż).
Olejek Eukaliptusowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, zwalcza kaszel, grypę, przeziębienie, anginę, stan zapalny zatok, działa przeciwbólowo i rozgrzewająco, reumatyzm, artretyzm, nerwobóle, mięśniobóle, działa pobudzająco, pomaga przy depresji i niskim ciśnieniu.
Olejek cytrynowy posiada właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne, przeciwzapalnie. Podany doustnie działa wiatropędnie, pobudzająco na wydzielanie soków trawiennych i apetyt, słabo moczopędnie i spazmolitycznie. Hamuje nudności. Wcierany w skórę wywołuje efekt rozgrzania miejscowego.